ÇEBİDÇelik Boru İmalatçıları Derneği

  Haber ve Duyurular

 

   Haberler

 

Çelik Boru Sektörü Ocak-Eylül Dönemi Değerlendirmesi

Çelik boru üretimi 90 bin tona ulaşan ithalata rağmen büyüyor

 


2013 Yılı Ocak - Ağustos Dönemi Çelik Boru İhracatı

2013 yılı Ocak – Ağustos döneminde Türkiye çelik boru ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak %4,16 artarak 1,23 milyon tona yükseldi.


Anti Damping Soruşturmaları Çelik Boru Sektörünün Belini Büküyor

Avrupa’nın üretim lideri Türk çelik boru üreticileri, yeni bir anti damping soruşturmasıyla karşı karşıya.


2013 Yılı Ocak - Haziran Dönemi Çelik Boru İhracatı

2013 yılının ilk yarısında Türkiye çelik boru ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre; miktar olarak %3 artışla 920 bin ton olurken değer olarak %2,4 azalarak 816 milyon dolar oldu.


ÇEBİD Yönetim Kurulu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu Ziyaret Etti

Çelik Boru İmalatçıları Derneği (ÇEBİD) Yönetim Kurulu; Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu'nu makamında ziyaret ederek ÇEBİD ve Türkiye çelik boru sektörünün son durumu hakkında bilgi verdi.


Dünya TV - Türkiye'de Çelik Boru Sektörü

Çelik Boru İmalatçıları Derneği Genel Sekreteri Mehmet Zeren, Dünya TV'de yayınlanan ve Taylan Büyükşahin'in sunduğu Dış Ticaret Dünyası adlı programa konuk oldu.


Mehmet ZEREN: Çelik Boru Üreticileri Hammadde Fiyatlarından Rahatsız

Gümrük vergilerinin kaldırılması hem AB ülkeleri tarafından sık sık açılan anti damping soruşturmalarını bitirecek, hem de Türk çelik boru sektörüne yeni bir


Mayıs Ayı Çelik Boru İhracatı

2013 yılı Ocak-Mayıs döneminde Türkiye çelik boru ihracatı, 2012 yılının aynı dönemine göre; miktar olarak %2,4 artışla 739 bin ton olurken değer olarak %2,6 azalarak 658 milyon dolar oldu.


Nisan Ayı Çelik Boru İhracatı

2013 yılı Ocak-Nisan döneminde Türkiye çelik boru ihracatı, 2012 yılının aynı dönemine göre; miktar olarak %1,6 artışla 605 bin ton olurken değer olarak %4,2 azalarak 537 milyon dolara geriledi.


1-2-3-4-5-6-7