ÇEBİDÇelik Boru İmalatçıları Derneği

  Haber ve Duyurular

 

   Haberler

 

Çelik boru üreticileri, ABD’nin damping vergisine itiraz edecek

ABD’nin Türkiye menşeli boru ithalatına ek vergi kararı alması, Türkiye’deki üreticileri tedirgin etti. 100 milyon dolarlık ihracatın riske girmesi üzerine üreticiler, karara itiraza hazırlıyor.


Çelik Boru Sektörünün 2014 Yılı İhracatı 2 milyon Tona Yaklaştı

Türk çelik boru sektörü, ekonomik ve siyasal dengelerin çok hassas olduğu 2014 yılını hedefleri doğrultusunda kapadı.


9. Uluslararası Boru ve Ek Parçaları Fuarı’nı Destekliyoruz

Çelik boru sektörünün tanıtımı ve pazarlanmasıyla ilgili önemli fuarlardan birisi olan 9. Uluslararası Boru ve Ek Parçaları Fuarı, Voli Fuarcılık tarafından 26-28 Mart 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacaktır.


TANAP'ın yüzde 80'i, 6 Türk firmasına emanet

TANAP ana hatları boru alım sözleşmeleri imzalandı. Yaklaşık 1800 kilometrelik ana hat borusu için açılan ihalenin yüzde 80'ini Tosçelik, Borusan Mannesmann, Erciyas Boru, Emek, Umran ve Noksel kazandı.


Çelik Boru Sektöründe Hammadde Sıkıntısı Büyük

Türk çelik boru sektörü; önemli ihracat pazarlarında yaşadığı sorunlara ek olarak hammadde temininde zorlanıyor ve ithal ürünlere uygulanan gümrük vergileri ile de maliyetler yükseliyor.


Çelik boru ihracatı Mayıs'ta arttı

Türk çelik boru sektörünün mayıs ayı ihracatı, miktar bazında yıllık yüzde 53 artışla 203 bin ton, değer bazında ise yıllık yüzde 40 yükselişle 167 milyon 189 bin dolar oldu.


'Hammaddeye gümrük'e yerli boruculardan tepki

Bitmiş boru sıfır gümrükle , hammaddesi ise yüzde 9 vergi ile geliyor.


Çelik Boru Sektörünün İlk Çeyrek Üretimi: 1 Milyon Ton

Çelik boru ihracatı dört aylık dönemde İngiltere ve İsrail'e yüzde 100 arttı.


Avrupa'ya Çelik Boru İhracatı Yeniden Yükselişte

Mart ayı sonunda elde edilen ihracat rakamlarına göre Avrupa'ya Çelik Boru İhracatı yeniden yükselişe geçti. Yılın ilk çeyreğinde 403 milyon 812 bin dolarlık çelik boru ihracatı gerçekleşti.


Çelik Boru İhracatı İlk İki Ayda 304 Bin Tona Ulaştı

Türkiye'nin çelik boru ihracatı, yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre miktar bazında yüzde 9.23 artışla 304 bin ton, değer bazında ise yüzde 1.89 artışla 259 milyon 365 bin dolar olarak gerçekleşti.


1-2-3-4-5-6-7